Miniatura

Biurowce

Pracujemy dla największych graczy na rynku biurowców, dla amerykańskich deweloperów oraz międzynarodowych (niemieckich, amerykańskich czy azjatyckich) funduszy inwestycyjnych zarządzających nieruchomościami komercyjnymi.

Doradzaliśmy też wielu innym polskim i zagranicznym podmiotom w procesie komercjalizacji różnego rodzaju budynków.

Przygotowujemy, negocjujemy i, co najważniejsze, doprowadzamy do zawarcia umów komercyjnego najmu występując zarówno w imieniu wynajmujących jak i najemców. Wspieramy strony najmu także podczas zawierania wszelkiego rodzaju umów towarzyszących, takich jak umowy dotyczące adaptacji pomieszczeń, wynagrodzeń za zawarcie czy przedłużenie najmu a także ugód w spornych sprawach związanych z największymi najmami czy umowami dotyczącymi zarządzania nieruchomościami.

Wspieramy klientów także podczas samej inwestycji negocjując umowy regulujące relacje z projektantami i wykonawcami prac budowlanych.

Mamy także doświadczenie w przygotowywaniu umów pomiędzy właścicielami nieruchomości biurowych i ich zarządcami określających prawa i obowiązki stron również wobec samych najemców.

W sporach sądowych/arbitrażowych reprezentujemy zarówno wynajmujących, najemców, jak też inwestorów.

Wiemy też jak podważyć wycenę nieruchomości, na podstawie której naliczana jest opłata od użytkowania wieczystego. Doradzaliśmy Klientom w zakresie roszczeń restytucyjnych zbierając doświadczenia po różnych stornach barykady.

Podczas sprzedaży nieruchomości biurowych doradzaliśmy niemieckim, brytyjskim i holenderskim funduszom inwestycyjnym.

Negocjowaliśmy umowy na roboty budowlane, porozumienia z sąsiadami, a także prowadziliśmy liczne postępowania administracyjne w ramach modernizacji budynków biurowych.

Wspieraliśmy usługami wielu deweloperów i funduszy w procesie modernizacji nieruchomości biorąc udział w negocjacjach kontraktów budowlanych.

Reprezentowaliśmy także naszych klientów w sporach z generalnymi wykonawcami i najemcami.

Do grona najemców, dla których prowadziliśmy sprawy związane z najmem powierzchni biurowej należą:

  • największa w Polsce firma z branży telekomunikacyjnej, jedna z największych linii lotniczych w Polsce;
  • lider polskiego rynku sprzedaży grupowej;
  • międzynarodowy broker ubezpieczeniowy;
  • jeden z największych nadawców telewizyjnych na świecie;
  • jeden z największych banków w Polsce.